...
Zahraj své sny a vyzpívej svá přání...

Zadar, ale ne zadara!

8. června 2018 v 12:14 | Blytonka |  ... a další tlachy
Kdo někdy hrál či zpíval v nějakém souboru, jistě dosvědčí, když vám řeknu, že občas je třeba někam vyjet, zasoutěžit si a ukázat se taky světu. Nejinak jsme to vyděli i my, tedy pěvecký sbor APS-VŠB TUO, když jsme počátkem roku podávali přihlášku na mezinárodní soutěž amatérských pěveckých sborů v chorvatském městě Zadar. Výlet je třeba, čerstvý vzduch taky, no a především je musíme naši zemičku pořádně reprezentovat!

Že jsme se nedali zahanbit a reprezentovali ze všech sil, prostě jak to jen šlo a seč nám síly stačily, o tom vypovídají také snímky v místním tisku, které vidíte níže. Po městě jsme poctivě chodili v našich oranžových sborových tričkách a s českou vlajkou hrdě vystavenou. Získali jsme nemalé příznivce mezi turisty i z tak vzdálených končin jako je Japonsko či Spojené státy.

Ale vás jakožto hrdé Čechy a Češky jistě zajímá, na jakémpak místě jsme to nakonec skončili, jaké ocenění jsme si připsali. Tak abych vás, milí fanoušci a vlastenci, uklidnilia - vybojovali jsme umístění ve stříbrném pásmu, a když jsme poté poslouchali závěrečné vystoupení vítězného sboru, co přijel až z Ameriky, museli jsme uznat, že si peněžní odměnu pro první místo odnesli zaslouženě. To víte, jak bychom také my Ostraváci, co se lopotíme studiem směrů ekonomických, přírodovědných, věd počítačových i jiných ještě záhadnějších, mohli přezpívat studenty, kteří, jak nám popsal mladý muž vítězného sboru, studují obory hudební a jistě se hudbou budou živit i v budoucnu.

Nu což, nechám teď tohoto lamentování, a raději načnu vyprávění z trochu jiného soudku. Věděli jste, že cesta do Chorvatska autobusem může stát okolo šedesáti tisíc korun? Já sice ne, ale po letošní soutěži na to jistě hned tak nezapomenu. Odmítavý postoj, který nám letos ukázala univerzita Báňská, je pro ni zcela nový, a dle všeho mezi univerzitami ojedinělý. O to více nás mrzí, že si my všichni zpěváci ještě pořádně připlatíme. Původní předpoklad celého sboru, tedy, že ubytování a stravu si zaplatíme my, a na dopravu přispěje univerzita, se zhroutil pod tíhou kruté reality v okamžiku, kdy se mělo do Zadaru vyjíždět. Doprava je finančně nečekaně jen a jen na nás a my, studenti a mladí absolventi, si bohužel asi na další možnosti reprezentování naší školy, města a vlasti, budeme muset ještě pořádně rozmyslet.

Přes to všechno jsme si možnost zpívat v nádherném chorvatském městě Zadaru náramně užili s naším dočasným dirigentem Jakubem Gabrielem Rajnochem, kterému tímto také skládám poklonu a velikánský dík. Jsme vesměs praví ostravští bojovníci a bojovnice a nádherné stříbrné pásmo nám za jisté finanční nepříjemnosti stojí!

Koncert u zpívajících varhanů

Oficiální soutěžní vystoupení

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama